10 WSKAZÓWEK DLA OSÓB, KTÓRE MARZĄ O PROWANSALSKIM POLU LAWENDOWYM

Zapraszam do tego jakże krótkiego, ale przydatnego posta przedstawiającego 10 praktycznych wskazówek dedykowanych wszystkim osobom, które marzą o podróży na prowansalskie pole lawendowe. Pomysł na wpis powstał bardzo naturalnie – nie znalazłam takich informacji w trakcie przedwyjazdowego researchu. Dlatego dziś kilka rad ode mnie, które z pewnością rozjaśnią Wam temat wymarzonych pól lawendy w Prowansji, korzystajcie! 🙂

10 wskazówek dla osób, które marzą o prowansalskim polu lawendowym

  1. Najpiękniejsze pola znajdziecie w miejscowości Valensole w regionie Prowansja (Francja).
  2. Okres kwitnienia lawendy przypada od połowy czerwca do połowy lipca, dlatego najlepiej wybrać się tam końcem czerwca.
  3. Najwygodniej pojechać samochodem – trasa z Nicei zajmie Wam 2,5-3h jazdy w zależności od ruchu.
  4. Koniecznie zaplanujcie wyjazd na pole podczas golden hour, czyli na godzinę przed zachodem słońca lub do godziny po wschodzie słońca.
  5. Jeśli jedziecie z daleka wybierzcie się w poszukiwaniu pola dużo wcześniej – niektóre pola trudno znaleźć i nie wszystkie są prawidłowo oznaczone na mapach Googla, choć widzieliśmy kilka drogowskazów do większych skupisk pól.
  6. Bierzcie pod uwagę utrudniony dojazd (drogi szutrowe, polne) na niektóre miejsca oznaczone na mapach jako „Plateau de Valensole”.
  7. Poszukajcie kameralnego pola tylko dla siebie – to będzie największa przyjemność z sesji!
  8. Na polu lawendowym lata dużo owadów, dlatego weźcie ze sobą repelenty, np. Off.
  9. Szpilki i inne obuwie na obcasie wg mnie odpada na pole lawendowe, ale co kto lubi 🙂
  10. Zaopatrzcie się w wodę, kapelusz i naładowane baterie w aparacie, bo zdjęciom nie będzie końca!

Zapraszam Was także do przeczytania posta PROWANSJA – POLE LAWENDOWE, w którym dowiecie się jak spełniło się moje marzenie, którego sobie nie wymarzyłam oraz poznacie naszą małą przygodę związaną z polem lawendy!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *