Bolonia,  Podróże,  Włochy

3 NAJLEPSZE PUNKTY WIDOKOWE W BOLONII

Podczas naszych podróży punkty widokowe to obowiązkowa atrakcja w każdym miejscu! Uwielbiamy podziwiać widoki z góry, dlatego i tym razem szukaliśmy miejsc by zobaczyć Bolonię z tej perspektywy. Pierwszy punkt to super atrakcja nie tylko ze względu na widoki, drugie miejsce zamknęli nam przed nosem, a trzecie odkryliśmy przypadkowo:) Bilans wyszedł na plus, a my polecamy wszystkie trzy miejsca!

Punkt widokowy na wieży Asinelli

Due Torri, czyli dwie wieże to niekwestionowany symbol Bolonii. Wyższa wieża – Asinelli, ma 97,2 metrów wysokości i jest dostępna dla zwiedzających w terminach 01.03.-05.11. w godzinach 9:30-19:30 oraz 06 .11.-28.02. w godzinach 9:30-17:45. Aby dostać się do punktu widokowego trzeba pokonać 498 schodów, ale bez obaw 🙂 Myślę, że każdy da radę, wystarczy uważnie stawiać kroki. Co więcej, nie trzeba mijać się ze schodzącymi (tak czytałam na wielu stronach, ale widocznie to się zmieniło), ponieważ wejścia odbywają się o danych godzinach (co 45 minut) i wszyscy muszą zejść z góry by ruszyła kolejna tura. Droga na górę zajęła nam około 10 minut. Po 20 minutach tłoku na górze wszyscy zeszli, a my mogliśmy swobodnie zrobić sobie zdjęcia. Jeśli chodzi o bilety to nie kupicie ich pod wieżą – musicie udać się na Piazza Maggiore do centrum Informacji Turystycznej „BolognaWelcome”. Tam po prawej stronie w kasie kupicie bilet normalny w cenie 5 euro oraz ulgowy w cenie 3 euro. Reasumując, jest to najwyższy punkt widokowy na Bolonię i zdecydowanie najpiękniejszy, dlatego warto troszkę się wysilić i wejść na wieżę. Druga wieża, niższa – Garisenda, ma 47 metrów wysokości i nie jest dostępna dla zwiedzających. Co ciekawe, Garisenda wygląda jakby była pochylona w stronę Asinelli, ale w rzeczywistości to Asinelli jest krzywa i tym samym daje jej to tytuł najwyższej pochylonej wieży na świecie!

Zachęcam osoby anglojęzyczne do sprawdzenia strony www.duetorribologna.com . Tam znajdziecie więcej szczegółów o dwóch wieżach.

Punkt widokowy w bazylice San Petronio

To tak naprawdę taras widokowy, którego niestety nie zdążyliśmy odwiedzić. Było to w naszych planach, ale nie chcieliśmy tam wchodzić na ostatni moment (czynny do 18), dlatego stwierdziliśmy, że zostawimy tę atrakcję by w przyszłości móc wrócić do Bolonii i zobaczyć coś „nowego”. Taras znajduje się na wysokości 54m, a wstęp kosztuje 3 euro (dzieci do lat 12 za darmo).

Punkt widokowy pod kościołem S. Michele In Bosco

Dotarliśmy tam czerwonym autobusem City Red Bus, o czym dokładniej w poście CITY RED BUS – ALTERNATYWNY SPOSÓB ZWIEDZANIA BOLONII. W każdym razie nie spodziewaliśmy się, że będzie to punkt widokowy na całą Bolonię! Jak się okazało piękna panorama miasta jest tutaj podziwiana nie tylko przez turystów. Ba! Tylko my byliśmy tam turystami. Głównie jest to miejsce spotkań, czy bardziej posiedzeń, młodych ludzi, którzy przyjeżdżają tam na skuterach zaopatrzeni w różne alkoholowe trunki i konsumują je siedząc na wysokim murku, kilka metrów od kościoła. Myślę, że taka sytuacja nie miałaby miejsca w Polsce. U nas nikt nie odważyłby się przesiadywać pod kościołem na wysokim murku, a co dopiero z piwem w ręku. I za to właśnie kocham podróże, bo pokazują mi, że można żyć inaczej i wcale nie oznacza to czegoś złego. A że lubimy czuć się jak miejscowi to również usiedliśmy na murku i podziwialiśmy piękny widok przy zbliżającym się zachodzie słońca.

W przyszłości chcemy również odwiedzić położone na wzgórzu Sanktuarium di San Luca, które co prawda znajduje się kilkanaście km od Bolonii, ale ponoć oferuje również piękne widoki. Czy Wy również jesteście fanami punktów widokowych? A może znacie inne takie miejscówki w Bolonii? Podzielcie się z nami:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *