Bolonia,  Podróże,  Transport,  Włochy

CITY RED BUS – ALTERNATYWNY SPOSÓB ZWIEDZANIA BOLONII

Jeśli chcesz poznać zupełnie inną formę zwiedzania niż piesze wędrówki połączone z transportem miejskim czy wynajętym samochodem to ten wpis jest dla Ciebie! Opisuję w nim jak można zwiedzić miasto podziwiając go z zupełnie innej perspektywy, nie analizując jakim autobusem dojedziemy do danej atrakcji i na którym przystanku mamy wysiąść, czyli nie tracąc czasu na logistykę zwiedzania. Zapraszam!

Od początku wiedziałam, że w Bolonii chcę spróbować tej formy zwiedzania, nigdy wcześniej jakoś nie było okazji. Wygląda to tak, że wsiadasz do czerwonego, piętrowego, wysokiego autobusu i z takiej perspektywy zwiedzasz miasto. Zapewniam Cię, że to zupełnie inne doświadczenie:) Autobus zatrzymuje się na wyznaczonych przystankach, które są zlokalizowane przy ważnych miejscach, np. przy zabytkach. Możesz wsiąść i wysiąść (nazywa się to z ang. hop on & hop off) na każdym przystanku nieograniczoną liczbę razy w ciągu jednego dnia, jednak trzeba pamiętać, że ogranicza nas rozkład jazdy na danej trasie. Przy pierwszym wejściu do autobusu otrzymujesz słuchawki, które wpinasz przy swoim siedzeniu. Wybierasz dostępny język i słuchasz lektora, który opowiada o mijanych miejscach. Pozwala to na szybkie i łatwe poznanie historii o danym mieście i jego głównych atrakcjach. My wykupiliśmy bilet na jeden dzień w cenie 15 euro od osoby i zwiedzaliśmy Bolonię czerwoną trasą. Pełen rozkład i trasy znajdziecie na stronie: www.cityredbus.com/en/orari.  Zwróćcie uwagę na miesiące i dni tygodnia, w których obowiązuje dany kolor trasy!

Polecam taką formę zwiedzania Bolonii, gdyż centrum miasta jest dosyć spore i podróżowanie pieszo zajmuje dużo czasu, a dzięki Red City Bus nie musicie analizować rozkładu jazdy miejskich autobusów i dzięki temu zaoszczędzicie sporo czasu. Nam City Red Bus umożliwił zwiedzenie większej ilości miejsc, np. Giardini Margherita, które są poza ścisłym Centro Storico (centrum historyczne). Dzięki niemu również dotarliśmy (co nie było zaplanowane jako atrakcja) pod kościół San Michele in Bosco, z którego mogliśmy obejrzeć piękną panoramę Bolonii i poczuć się jak miejscowi, co czym przeczytacie w 3 NAJLEPSZE PUNKTY WIDOKOWE W BOLONII.

Rozważcie skorzystanie z Red City Bus – według nas warto! Dzięki temu oszczędzacie czas i jesteście w stanie zobaczyć więcej atrakcji, a także poznać miasto z ciekawej perspektywy:) Jeśli macie jakieś pytanie dotyczące Red City Bus to wpisujcie je niżej w komentarzach lub bezpośredniej wiadomości. Miłego zwiedzania!:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *