GDZIE WYBRAĆ NOCLEG W BOLONII?

Zastanawiasz się gdzie wykupić nocleg na swój pobyt w Bolonii? Nie wiesz czy wybrać centrum czy obrzeża miasta? Obawiasz się czy ogarniesz komunikację miejską z/do hotelu usytuowanego poza centrum historycznym Bolonii? A może rozważasz to pod kątem bezpieczeństwa? W tym poście odpowiadam na wszystkie pytania + polecam Wam sprawdzony przez nas hotel. Korzystajcie ze wskazówek i rezerwujcie nocleg jak najszybciej!

Przechodząc od razu do odpowiedzi na powyższe pytania – nie obawiajcie się rezerwować noclegu poza centrum miasta (Centro Storico). Komunikacja miejska działa bardzo dobrze, jest bezpiecznie, a ceny hoteli na obrzeżach miasta są dużo tańsze niż w centrum! Dlatego jeśli tak jak my zdecyduje się nocować poza centrum zaoszczędzicie trochę kasy i jeszcze poznacie kawałek prawdziwego życia w Bolonii, z dala od zabytków:)

My wybraliśmy hotel *** Corticella w cenie 186,30 euro (wraz z opłatą klimatyczną) za 3 noce w pokoju dwuosobowym.

Hotel znajduje się w spokojnej okolicy oddalonej od centrum 16 minut drogi autobusem. Dojedziemy tam z głównego przystanku Autostazione przy parku Montagnola linią autobusu 27 w kierunku Byron, wysiadając na przystanku Lipparini.

Podczas rezerwacji przez booking.com mieliśmy mały problem, gdyż podana przez nas karta EURO jest kartą debetową, a hotel ma możliwość pobrania pieniędzy jedynie z karty kredytowej. Pracownik hotelu poinformował nas mailowo o braku możliwości pobrania pieniędzy i ustaliliśmy płatność przelewem. Wszystko odbyło się bez komplikacji. Jedyna niedogodność, jeśli mogę tak powiedzieć, wynikała z faktu, że nasz przyjazd był zaplanowany na niedzielę około godziny 23, a pracownik hotelu w dniu przyjazdu poinformował nas, że w niedzielę zameldowania odbywają się do godziny 22. Takiej informacji nie było nigdzie na stronie ani booking.com, dlatego byliśmy zdziwieni i jednocześnie lekko skonsternowani. Ostatecznie pracownik hotelu był tak uprzejmy i poczekał na nas, więc wszystko skończyło się pozytywnie:)

Cena noclegu obejmowała również śniadania, które jak na włoskie standardy było bardzo obfite. Poza kawą (pyszna, robiona na indywidualne zamówienie) czy herbatą były również soki i woda. Do jedzenia jajka, szynka, ser, pieczywo tosty, dżemy, jogurty oraz słodkie croissanty czy inne bułeczki.

Corticellę oceniamy bardzo pozytywnie i dlatego mogę go Wam z czystym sumieniem polecić. Dla zainteresowanych podaję link do rezerwacji hotelu www.booking.com/hotel/it/corticella.pl.html. Poniżej zdjęcia (źródło: www.hotelcorticella.com). Napiszcie gdzie nocowaliście podczas waszej wizyty w Bolonii – chętnie sprawdzimy to miejsce przy naszym kolejnym wyjeździe!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *