Bangkok,  Podróże,  Tajlandia

KHAO SAN, RAMBUTTRI ALLEY, RATCHADA TRAIN MARKET – NOCNE MARKETY BANGKOKU

Nocne markety to jedna z kolejnych atrakcji Bangkoku, a niejednokrotnie główny cel przyjazdu europejskich turystów. I nie ma co się dziwić! Sami chętnie byśmy się wybrali choćby raz w miesiącu na taki market. Night market, czyli nocny market to miejsce, w którym dobrze zjecie, zrobicie zakupy, pobawicie się a nawet zrelaksujecie na tajskim masażu! Jednym słowem full service 🙂 Najbardziej znanym jest ten na Khao San Road. Śmiem twierdzić, że to najczęściej wyszukiwana ulica w całym Bangkoku! „Must be” każdego turysty. I oczywiście zachęcamy do wybrania się wieczorowa porą, bo znajdziecie tam mnóstwo ulicznego jedzenia (nawet robaki) i poznacie prawdziwe smaki Tajlandii. Ale równocześnie ostrzegamy, że jest to bardzo głośna i komercyjna ulica.

Khao San uznawana jest za mekkę backpackersów, jednakże ogromny wzrost jej popularności spowodował, że ceny wcale nie są backpackersko tanie. Dlatego jeśli planujecie większe zakupy polecamy mniej znane miejsca, a w szczególności mniej popularne night markety.

Jeśli zbytnio zmęczy Was Khao San to zajrzyjcie do równoległej Rambuttri Alley. Oferuje praktycznie to samo, ale w dużo spokojniejszym i bardziej eleganckim wydaniu.

Khao San i Rambuttri Alley to tak naprawdę namiastka prawdziwego night marketu. Jeśli chcecie poczuć klimat nocnego targowiska wybierzcie się do Ratchada Train Market. Jak przystało na prawdziwy targ zlokalizowany jest na placu, a stragany ułożone są w rzędach. Tam znajdziecie dużo więcej budek ze street foodem, ubraniami, butami, pamiątkami i wieloma innymi różnościami.

Ale na Ratchada Train warto się wybrać nie tylko po zakupy. Jest to night market, który możemy oglądać z góry, a to naprawdę niesamowity widok!

Jak zobaczyłam pierwszy raz takie zdjęcie na internecie wiedziałam, że muszę tam pojechać i zobaczyć to na własne oczy! Coś pięknego 🙂 Zachwycam się za każdym razem kiedy je oglądam. Najlepsze jest to, że zdjęcia są robione z parkingu w centrum handlowym znajdującym się obok marketu. Żeby tam dojść musicie wejść głównym wejściem do Esplanade (od strony Ratchadaphisek Road) i kierować się do windy. Wysiadacie na 4 piętrze, idziecie w stronę parkingu i jesteście na miejscu 🙂 Można patrzeć i pstrykać do woli!

W Bangkoku jest bardzo dużo takich większych i mniejszych night marketów. Planowaliśmy również odwiedzić targ weekendowy Chatuchak, gdyż jest to największy i najbardziej znany targ. Niestety problemy zdrowotne uziemiły nas w pokoju hotelowym, dlatego polecam go sprawdzić samemu. Nie zapomnijcie także o największym na świecie CHINATOWN W BANGKOKU.

Ciekawostka: Na Ratchada Market pierwszy raz widzieliśmy dosyć nietypowy sposób jedzenia prosto ze stołu, bez talerzy i sztućców (dostępne były jedynie foliowe rękawiczki). Kelner przykrywał stolik sporym kawałkiem folii i na niej kładł posiłek. Po skończeniu wszystko zwijał, a stolik był gotowy dla następnych gości.

Rada: Do Ratchada Market można dojechać niebieską linią metra wysiadając na stacji Thailand Culture Center.

Godziny otwarcia: wieczorne, najlepiej po godzinie 19.

Cena wstępu: darmowe, ale na pewno coś kupisz ;-).

Ubiór: dowolny, polecamy wygodne obuwie.

SPRAWDŹ CO JESZCZE WARTO ZOBACZYĆ W BANGKOKU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *