Bangkok,  Podróże,  Tajlandia

THE GRAND PALACE BANGKOK – WIELKI PAŁAC KRÓLEWSKI W BANGKOKU

To miejsce, którego nie można pominąć będąc w Bangkoku! Najważniejszy Pałac w Tajlandii, który co prawda nie jest już zamieszkały przez Króla, ale to w nim odbywają się wszystkie ważne ceremonie państwowe. W trakcie naszego wyjazdu akurat trafiliśmy na ostatni dzień obchodów koronacji Króla Ramy X. W związku z tym Pałac był zamknięty dla zwiedzających, ale za to mieliśmy niepowtarzalną okazję do świętowania razem z Tajami o czym możecie przeczytać więcej w poście WAT ARUN – ŚWIĄTYNIA ŚWITU W BANGKOKU.

Teren Pałacu jest bardzo zadbany i można po nim do woli spacerować. Jeśli chodzi o wnętrza udostępniono jedynie dwie sale tronowe (nie wolno w nich robić zdjęć). Dla wielbicieli wystaw przygotowano ekspozycje w Muzeum Świątynnym i Muzeum Numizmatycznym oraz Zdobnictwa. Obszar Wielkiego Pałacu Królewskiego jest ogromny (liczy ponad 218 m²) i w całości otoczony murem obronnym o długości prawie 2km! Pałac jest ironicznie nazywany cudzoziemcem w tajskim kapeluszu, gdyż dolna część bardzo przypomina styl europejskich zabytków i tylko charakterystyczny dach świadczy o jego azjatyckim pochodzeniu.

Obok Pałacu są też imponujące budowle m.in. pozłacany drewniany pawilon, przez który Król był wnoszony na lektyce oraz Pierwsza Sala Tronowa (Dustit Praha Masat Hall). W niej znajduje się łoże z masy perłowej aktualnie używane jedynie do odprawiania ceremonii pogrzebowych rodziny królewskiej.

Ciekawostka: Poszukajcie przy Pałacu lwa z kulą w pysku i poturlajcie nią! Zgodnie z przesądem to ma Wam przynieść szczęście 🙂

Rada: To jedna z najbardziej obleganych atrakcji w Bangkoku połączona ze świątyniami opisanymi w poście WAT PHRA KAEW – ŚWIĄTYNIA SZMARAGDOWEGO BUDDY. Odwiedźcie ten kompleks zaraz po otwarciu albo niedługo przez zamknięciem, aby uniknąć największych tłumów. Zaopatrzcie się w nakrycie głowy oraz zapas wody.

Godziny otwarcia: codziennie 8:30 – 16:30 (bilet można kupić tylko do 15:30).

Cena wstępu: 500 THB za bilet normalny (obejmuje też wstęp do świątyń przy Pałacu i inne atrakcje – patrz zdjęcie niżej).

Ubiór: zakryte ramiona (musi być rękaw, chusta odpada) i nogi do kostek (wymagane spodnie), stopy mogą być odsłonięte.

SPRAWDŹ CO JESZCZE WARTO ZOBACZYĆ W BANGKOKU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *